"Mnie się upiekło" - reportaż studentów polonistyki w rocznicę Powstania Warszawskiego w "Gazecie Uniwersyteckiej"

W marcowej "Gazecie Uniwersyteckiej" ukazał się reportaż studentów filologii polskiej Pauliny Skólskiej i Maksymiliana Rzepki zatytułowany "Mnie się upiekło", będący zapisem wspomnień pani Ani, rocznik 1935, obecnie studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku UG, z Powstania Warszawskiego:

- Myśląc o rozmowie z wami, zastanawiałam się nad tym, jak niektóre zdarzenia zostawiają w człowieku ślady na całe życie. Przychodzą nieraz sny, które nie wiadomo do czego przypiąć i czasem jakiś element

wspomnienia, jakieś déjà vu sprawiają, że potem trzeba przez tydzień łykać tabletki uspokajające. To obciąża do końca. I tak będę miała, prawda? -
mówi bohaterka reportażu. -Teraz jestem już na etapie, kiedy częściej myśli się o tej drugiej stronie. Patrzę na ten fakt zupełnie spokojnie, bez histerii. Nie wiem, czy jeszcze raz uda mi się u Pana Boga wytargować życie. Bo raz mi się udało.

Część reportażu "Mnie się upiekło" ukazała się 1 sierpnia 2022 roku w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w "Dużym Formacie", dodatku do „Gazety Wyborczej”. Reportaż studentów polonistyki powstał w ramach zajęć z przedmiotu Sztuka reportażu, prowadzonych przez dr hab. Magdalenę Horodecką, prof. UG, na kierunku filologia polska (specjalność publicystyczno-dziennikarska) na Wydziale Filologicznym UG.
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 23. Marzec 2023 - 10:56; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 23. Marzec 2023 - 11:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka