Dziekan Wydziału Filologicznego, prof. Urszula Patocka-Sigłowy - Ambasadorką Miesiąca Praw Kobiet na UG

Dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy, prof. UG, została Ambasadorką Miesiąca Praw Kobiet na Uniwersytecie Gdańskim. Nasza Dziekan jest językoznawczynią, autorką prac z zakresu komunikowania politycznego, laureatką Nagrody Nauczyciel Roku im. K.C. Mrongowiusza w 2015 roku.

Z okazji Miesiąca Praw Kobiet wszystkim kobietom przekazujemy apel Pani Dziekan:

Bądźmy takie, jakie chcemy być! Uwierzmy, że mamy wiedzę, kompetencje, którymi możemy się dzielić z innymi, mamy talent do czegoś… (jak mawiała Maria Curie-Skłodowska). Pamiętajmy, że mamy w sobie ogromne pokłady energii, życzliwości, wrażliwości i powinnyśmy je wykorzystywać. Spróbujmy każdego dnia zrobić coś dobrego dla siebie i dla innych!

Obchody Miesiąca Praw Kobiet na Uniwersytecie Gdańskim zorganizowało Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej. Gratulujemy pomysłu!
 W ramach akcji przez cały marzec zbierane są artykuły menstruacyjne. Więcej na ten temat.

Ula

Data publikacji: środa, 22. Marzec 2023 - 13:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 22. Marzec 2023 - 13:37; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka