Charytatywne zaangażowane studentów germanistyki

Instytut Filologii Germańskiej z dumą chciałby pochwalić się działalnością charytatywną naszych wspaniałych Studentów.

W listopadzie studenci I roku zorganizowali Orszak św. Marcina, podczas którego częstowali samodzielnie przygotowanymi smakołykami. Zebrali nieco ponad 400 zł. Fundusze zostały przeznaczone na wsparcie dla dwóch dziewczynek z Ukrainy. Siostry przyjechały do Gdańska z Mariupola i rozpoczęły naukę w Szkole Podstawowej nr 24.

Natomiast studenci II i III roku specjalności nauczycielskiej zorganizowali z okazji Mikołajek dwudniowy kiermasz ciast. Zebrana kwota ponad 1100 zł (!) została przekazana organizacji "Zupa na Monciaku", która od lat wspiera trójmiejskich bezdomnych, a teraz także organizuje pomoc dla Ukrainy.

Wszystkim (organizatorom i uczestnikom wydarzeń) bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Poniżej można obejrzeć relację fotograficzną z obu wydarzeń.

Data publikacji: poniedziałek, 13. luty 2023 - 22:17; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska Ostatnia zmiana: czwartek, 16. luty 2023 - 13:18; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska