IV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych na Wydziale Filologicznym

W sobotę 28 stycznia 2023 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, w Instytucie Filologii Polskiej, odbyła się część pisemna okręgowego etapu IV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Ponad 40 uczniów ze szkół podstawowych województwa pomorskiego miało okazję wykazać się umiejętnościami interpretacji przeczytanych lektur, a także wiedzą językową.

Trzymamy kciuki za młodych polonistów, przed którymi niebawem część ustna zawodów, kiedy to będą interpretować teksty poetyckie.

Przewodniczący Komitetu Okręgowego, dr. hab. Feliks Tomaszewski, prof. UG

Sekretarz Komitetu Okręgowego, mgr Paulina Osak

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 1. luty 2023 - 11:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 1. luty 2023 - 11:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka