Wolontariat Europejskiego Korpusu Solidarności (ESC) w Kancelarii Senatu Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Bremy w Niemczech

Czy jesteś zainteresowany stworzeniem projektu połączenia dwóch siostrzanych miast? Lubisz pracować samodzielnie i chcesz dowiedzieć się więcej o zarządzaniu miastem?

Jeśli odpowiedź na oba pytania brzmi „tak”, to Wolontariat ESC jest Twoją szansą – przyjedź do Bremy i wesprzyj Kancelarię Senatu Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Brema w jej działaniach!

  • Termin: 01.08.2023 – 31.07.2024
  • Lokalizacja: Brema, Niemcy
  • Organizacja goszcząca: Freie Hansestadt Bremen Senatskanzlei (Wolne Hanzeatyckie Miasto Brema, Kancelaria Senatu)
  • Termin składania wniosków: 26.02.2023

We współpracy z Kancelarią Senatu Stowarzyszenie „Natur Kultur” z Bremy poszukuje jednego wolontariusza z Łotwy, Turcji, Polski, Ukrainy i Izraela. Najlepiej z miast Ryga, Izmir, Gdańsk, Odessa i Hajfa, ale możesz również złożyć wniosek, jeśli jesteś połączony z jednym z tych miast w inny określony sposób.

Informacje o organizacji goszczącej.

Departament Stosunków Międzynarodowych i Współpracy Kancelarii Senatu Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Bremy odpowiada za partnerstwa miast, sieci międzynarodowe i współpracę rozwojową. To tutaj koordynowane są stosunki międzynarodowe Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Bremy.

Departament wspiera wszystkie podmioty, zarówno wewnątrz administracji, jak i we współpracy z szeroką siecią organizacji pozarządowych, inicjatyw społeczeństwa obywatelskiego, instytucji kultury, szkół, uczelni, firm i wielu innych w osiąganiu wspólnych celów.

Ważnymi tematami przekrojowymi, które przewijają się przez wiele partnerstw, są realizacja celów zrównoważonego rozwoju, wspólna praca nad pamięcią i pojednaniem, edukacja i wzmocnienie pozycji młodzieży lub kwestie integracji.

Miasta partnerskie Bremy to Gdańsk, Ryga, Hajfa, Izmir, Durban i Dalian. Obecnie powstaje partnerstwo Bremy i Odessy. Bremę łączy przyjaźń miejska z Windhoek, istnieje też współpraca krajowa z Namibią.

Jako wolontariusz będziesz miał okazję:

  • Pracować w wielokulturowym zespole ekspertów z różnych dziedzin.
  • Pomożesz wzmocnić partnerstwa wymiany młodzieży.
  • Dotrzesz do nowych grup docelowych za pośrednictwem mediów społecznościowych lub pomożesz zwiększyć widoczność działań networkingowych międzynarodowej pracy w Bremie.

Opracuj własne pomysły i przekształć je w projekt. Szczegółowe informacje.

z

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 17. Styczeń 2023 - 11:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 17. Styczeń 2023 - 11:22; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka