Wizyta Profesor Jewgienji Czekariewej z Uniwersytetu w Charkowie w Zakładzie Filologii Klasycznej

W dniach 9-14 stycznia 2023 gościem Zakładu Filologii Klasycznej na Wydziale Filologicznym UG jest Profesor Евгения Чекарева z Uniwersytetu w Charkowie.

W środę 11 stycznia w godz. 10.00-11.30 odbyło się pierwsze spotkanie z Panią Profesor. Zajęcia poświęcone były jednemu z czołowych filozofów, myślicieli i twórców ukraińskich, którego dzieła spisywane były w języku łacińskim: Heritage of Grigoriy Skovoroda (ukr. Григорій Савич Сковорода): educational and scientific space for dialog in XXI century.

Grigoriy Skorovoda był bowiem autorem prozatorskich i poetyckich utworów pisanych po łacinie oraz tłumaczem dzieł filozofów rzymskich, np. dialog Cycerona De senectute (O starości), traktat Plutarcha De tranquillitate animi oraz utworów rzymskich poetów – Owidiusza, Wergiliusza i Horacego.

Data publikacji: środa, 11. Styczeń 2023 - 14:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 11. Styczeń 2023 - 14:30; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka