Maraton Pisania Listów - skrzynka na listy w obronie praw człowieka na Filologicznym

W dniach 5-9 grudnia 2022 r. przy wejściu do budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 51, zostanie wystawiona skrzynka na listy, które powstaną w ramach Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Koło Praw Człowieka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Amnesty International Trójmiasto i Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk. Skrzynka zostanie przekazana Amnesty International Trójmiasto po zakończeniu akcji.

Maraton Pisania Listów to największa akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Studenci piszą listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los bohaterów i bohaterek naszych czasów oraz wysyłają wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich. W tym projekcie studenci współpracują z trójmiejskimi szkołami średnimi.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: niedziela, 4. Grudzień 2022 - 22:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 8. Grudzień 2022 - 13:23; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka