Profesor Izabela Kępka odbyła trzymiesięczny staż naukowy na Sorbonie

W semestrze zimowym 2022/23 profesor Izabela Kępka, językoznawczyni z Instytutu Filologii Polskiej przebywała na trzymiesięcznym stażu naukowym na Sorbonne-Université w Paryżu, gdzie prowadziła badania naukowe poświęcone kaznodziejstwu Wielkiej Emigracji. W trakcie stażu wygłosiła dwa wykłady dla studentów polonistyki na Sorbonie, a także referat na międzynarodowej konferencji Institutions oubliées, patrimoine délaissé … Microhistoire de la Grande Émigration, zorganizowanej przez Centre de Civilisation polonaise Sorbonne-Université i Uniwersytet Warszawski.

W przyszłym roku profesor Izabela Kępka planuje wydanie monografii poświęconej badanej w Paryżu problematyce. Serdecznie gratulujemy staźu i czekamy z nieskrywaną ciekawością!

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 2. Grudzień 2022 - 08:11; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 2. Grudzień 2022 - 09:48; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka