Spotkanie autorskie z niemiecką pisarką Ulrike Dotzer

Data wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Centrum Herdera, ul. Ogarna 26
Organizator wydarzenia: Centrum Herder, Europa Verlag

Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego oraz wydawnictwo Europa Verlag zapraszają na spotkanie autorskie z niemiecką dziennikarką i pisarką Ulrike Dotzer. Tematem spotkania będzie pierwsza powieść autorki „Goldener Boden”. Akcja powieści dotyczy m.in. Pomorza w okresie narodowego socjalizmu i po II wojnie światowej. Wątki biograficzne przeplatają się w niej z fikcją literacką.

• Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim
  • Obowiązuja zapisy.
  • Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie: https://herder.ug.edu.pl/?page_id=8208
  • Ilość osób ograniczona.
  • Podczas spotkania będą mieli Państwo możliwość zakupu książki (120 zł).

Zapraszamy!

Informacje o autorce:

Ulrike Dotzer, ur. 1961, studiowała historię i filozofię. Historie o ucieczce i wypędzeniu przewijały się przez całe jej dzieciństwo. Jako dziennikarka pisała m.in. dla „Hamburger Abendblatt”. Przez dwie dekady kierowała działem ARTE w NDR; w telewizji jest szczególnie zaangażowana w filmy dokumentalne i docu-dramy o tematyce historycznej. „Goldener Boden“ jest jej pierwszą powieścią.

Data publikacji: czwartek, 10. Listopad 2022 - 14:11; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 10. Listopad 2022 - 14:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka