Wydział Filologiczny UG podpisał umowę o współpracy z Tricity Toastmasters, anglojęzycznym Klubem Profesjonalnych Mówców

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego podpisał umowę intencyjną o współpracy z Tricity Toastmasters, anglojęzycznym Klubem Profesjonalnych Mówców,  reprezentowanym przez Stanisława Kalickiego, dyrektora okręgu E2 dystryktu 108 Toastmasters AD E2, w zakresie edukacji językowo-kulturowej. Z ramienia Wydziału Filologicznego umowę podpisała Prodziekan ds. Kształcenia i Współpracy z Otoczeniem, dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG.

W ramach współpracy Tricity Toastmasters i Wydział Filologiczny UG będą rozwijać wspólne działania  dotyczące oferty edukacyjnej obu instytucji, a także wydarzeń naukowych i dydaktycznych.  Wspólne działania planowane są także w przestrzeni badań naukowych, zwłaszcza w ramach prac dyplomowych w zakresie językoznawstwa, przekładoznawstwa, kształcenia tłumaczy oraz różnorodnych form mediacji językowej i komunikacji międzykulturowej oraz dzielenia się wiedzą i wynikami badań.

Misją Toastmasters International jest pomaganie ludziom w doskonaleniu sztuki przemawiania, słuchania oraz myślenia. Wymienione umiejętności odgrywają niezwykle istotną rolę w samorealizacji, służą wzrostowi potencjału, przyczyniają się do poprawy komunikacji z innymi, a także budzą odwagę do zmian. Umiejętności te mogą okazać się bardzo korzystne w edukacji studentów kierunków filologicznych i kulturoznawczych na Wydziale Filologicznym UG. Nasz partner rozwija światową sieć klubów, umożliwiając  coraz liczniejszemu gronu osób, a co za tym pójdzie i naszym studentom korzystanie z unikalnych programów edukacyjnych. Wydział Filologiczny dzieli misję Klubu Profesjonalnych mówców, którą jest zapewnienie wzajemnego wsparcia oraz przyjaznej atmosfery, w której doskonali się umiejętności komunikacyjne.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: wtorek, 8. Listopad 2022 - 11:41; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 9. Listopad 2022 - 08:39; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka