Speed dating w O4 Coworking. II edycja szkoleń i spotkań rekrutacyjnych dla studentów z pracodawcami Olivia Center. Weź udział i sprawdź się!

Zapraszamy studentów do udziału w Speed datingu w O4 Coworking.
To II edycja projektu szkoleńz autoprezentacji
i spotkań rekrutacyjnych studentów Wydziału Filologicznego z pracodawcami Olivia Center.
Weźcie udział! Zapisy trwają!
 

ZAPISY DLA STUDENTÓW: https://o4.network/projekty/speeddating/

1 grudnia 2022 w przestrzeni O4 Coworking na wysokich piętrach Olivia Center odbędzie się kolejna, II zainicjowana przez Wydział Filologiczny UG, edycja wyjątkowego projektu – Speed Datingu Rekrutacyjnego. Do projektu zapraszamy studentów ostatnich lat I i II stopnia oraz doktorantów na Wydziale Filologicznym UG. Projekt powstaje we współpracy z O4 Coworking i zaprzyjaźnionymi Wydziałami Uniwersytetu Gdańskiego: Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz Zarządzania.

z

Czym jest Speed Dating i po co to robimy?

Speed dating to szybkie randki, których celem jest połączenie ze sobą dwóch biznesowych partnerów. Znalazły one swoje zastosowanie w biznesie i stały się także skuteczną formą rekrutacji pracowników w różnych branżach. Na świecie, ale także w Polsce, organizowane są tego typu spotkania, mające na celu zapoznania pracodawców z kandydatami poszukującymi pracy. W spotkaniach biorą udział giganci, tacy jak: Microsoft, Apple, Google, Airbnb. Udział w Speed datingu to dla uczelni i firm możliwość przetestowania nowego rozwiązania, ale też zaistnienie w oczach potencjalnych kandydatów studentów i doktorantów jako nowoczesne miejsce korzystające z rynkowych narzędzi, które są właśnie w trendzie. 

3 Wydziały Uniwersytetu Gdańskiego: Wydział Filologiczny, Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki oraz Wydział Zarządzania chcą wspierać swoich studentów i pomagać im odnaleźć się na rynku pracy. Już po raz drugi wspólny projekt z O4 Coworking, który zainicjował i współorganizuje Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

1 grudnia 2022 (czwartek) – wydarzenie główne czyli speed dating rekrutacyjny, składa się z 2 tur, każda po 10 spotkań, każde spotkanie po 6 minut

 • I tura w godz. 12.00 – 14.00   spotkanie pracodawców ze studentami ostatnich lat z Wydziału Filologicznego UG
 • II tura w godz. 16.00 – 18.00 spotkanie pracodawców ze studentami ostatnich lat z Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki UG oraz Katedry Informatyki Ekonomicznej na Wydziale Zarządzania.

Harmonogram działań:

 • 29.11.2022 (wtorek) – szkolenia z autoprezentacji, z tzw. elevator pitch, pisania CV, dla studentów, którzy zgłoszą się do projektu
 • 30.11.2022 (środa)  – wybieramy 20 studentów, którzy przechodzą do kolejnego etapu.
 • 01.12.2022 (czwartek) – spotkają się studenci Wydziału Filologicznego i innych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego, potencjalni pracownicy, z pracodawcami Olivia Center. Bądź z nami! Dołącz do nas! Zaprezentuj siebie! Zmierz się ze swoimi obawami dotyczącymi przyszłej pracy!
Drogi Studencie! Dołącz do nas i znajdź swoją wymarzoną pracę. Udział w wydarzeniu pomaga rozwinąć Twoje kompetencje pod kątem przyszłego pracodawcy, nawiązać relacje z potencjalnymi pracodawcami i jest okazją do znalezienia wymarzonej pracy.
 

z

z

To 2. edycja randek rekrutacyjnych Wydziału Filologicznego w partnerstwie z O4 Coworking

Wiemy Speed dating rekrutacyjny ma szansę skraca dystans, nadać CV o pracę ludzką twarz i pozwolić osobom z małym doświadczeniem zawodowym pokazać się pełniej, niż poprzez kartkę papieru, przeżyć – trochę na luzie i na wesoło – pierwsze rozmowy o pracę i zbudować pierwsze biznesowe relacje. Co więcej speed rekrutacyjny dating organizowany przez Wydział Filologiczny w partnerstwie z O4 Coworking jest skuteczną formą znalezienia pracy. 

Wiemy, że Speed Dating to najprawdopodobniej jedno z najtrudniejszych wyzwań – z jednej strony student z niewielkim zawodowym doświadczeniem, który chce korzystając ze swojego wykształcenia zacząć się wreszcie realizować,. Z drugiej strony pracodawca, który bardzo potrzebuje pracowników z dużym potencjałem i konkretnymi umiejętnościami, niekoniecznie z doświadczeniem. Trudność polega na skutecznym, szybkim, i – dla obu stron najlepszym - potencjalnie długofalowym dopasowaniu. Co wpisać w CV, by się wyróżnić spośród setek kandydatów? Na co w CV patrzeć, by spotkać się z właściwymi kandydatami? By połączyć oba światy: świat biznesu i studenckie nadzieje na ciekawą pracę po studiach O4 Coworking Olivia Center, Wydział Filologiczny, Wydział Matematyki, Fizyki i Matematyki oraz Wydział Zarządzania UG organizują szkolenia dla studentów oraz szybkie randki rekrutacyjne.

W ten sposób łączymy pracodawców ze studentów o konkretnych wybranych kompetencja kształcąc ich z autoprezentacji, prezentowaniu swoich mocnych stron i osobowości, konstruowaniu CV pod kątem potrzeb konkretnego pracodawcy. Wydarzenie pozwala bardziej świadomie studentowi czy przyszłemu pracowniowi przejść proces rekrutacji.
6-minutowe spotkania twarzą w twarz to szybki test dla obustron i możliwość powiedzenia tego, czego nie wyczytamy z oferty o pracę czy z CV kandydata. To szansa napoczucie tzw. chemii czy zbudowanie międzyludzkiej relacji. Oprócz wartości, jakimi kieruje się dana firma czy interesujących faktów z życia młodego człowieka, na końcu zawsze chodzi o ludzi i ich wzajemne dopasowanie.

Zobacz relację z majowej edycji ze studentami naszego Wydziału:

Potencjał naszych studentów oraz korzyści jakie mogą osiagnąć:

Studenci, studentki ostatniego roku studiów I i II stopnia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.
Są to osoby, którzy dobrze znają języki obce i kultury świata, są gotowi na wyzwania i zmiany, a także otwarci, twórczy i kreatywni. Ich celem jest zdobycie  pracy, w której wykorzystają swoje zdolności w komunikacji międzykulturowej. Biegłość w niej to jedna z kluczowych umiejętności w biznesie.

Korzyści dla studentów:

 • Wzrost umiejętności: rozwinięcie kompetencji miękkich  
 • Relacje: studenci poznają praktyków biznesu, managerów dużych korporacji, środowisko start-upów, przedsiębiorców, mają szansę nawiązać fantastyczne relacje z potencjalnymi pracodawcami i partnerami;
 • Cenny feedback: eksperci dzielą się z uczestnikami praktycznymi wskazówkami;
 • Poznanie różnych form pracy: nasze doświadczenie pokazuje, że młode pokolenie szukające elastyczności nie do końca zdaje sobie sprawę z różnorodnych form pracy, jakie są już dostępne na rynku.
 • Start kariery zawodowej: możliwość znalezienia swojej pierwszej, często wymarzonej pracy

z

z

z

Feedback z poprzednich edycji:

 • Randki rekrutacyjne okazały się skuteczną formą znalezienia pracy przez 25 studentów (w dwóch edycjach dla studentów było 37 kandydatów) u pracodawców w Olivia Centre
 • Wszyscy kandydaci stwierdzili, że udział w speed datingu przyczynił się do wzrostu ich umiejętności oraz rozwoju kompetencji miękkich, takich jak dbałość o dobrą komunikację, umiejętne prezentowanie swoich mocnych stron, umiejętność wystąpień publicznych
 • Wśród kandydatów zauważyliśmy również przezwyciężenie leku i otwarcie się na relacje z pracodawcami
 • Studenci otrzymali również cenny feedback od wszystkich pracodawców –  praktyczne wskazówki, które wykorzystali podczas dalszych rozmów rekrutacyjnych. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu – 5 uczestników biorących udział w speed datingu z sukcesem przeszło rekrutację i rozpoczęło pracę u innych pracodawców,którzy nie brali udziału w speed datingu
 • Okazało się, że udział w wydarzeniu to również okazja do otwarcia się na nowe wyzwania – 2 uczestniczki biorące udział w szkoleniach i speed datingu postanowiły rozpocząć przygodę i planują otwarcie własnego biznesu.

z

z

z

Zapoznaj się z komentarzami studentów, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach. Zachęcamy Was do udziału w nadchodzącej edycji.

„Szczerze polecam szybkie randki rekrutacyjne organizowane przez O4 Coworking. Można się dużo nauczyć o prezentacji siebie pracodawcom i poćwiczyć rozmowy kwalifikacyjne, które okazały się przemiłymi rozmowami o życiu w pracy i ośmieliły mnie do przyszłych rozmów. Jest także szansa znalezienia pracy, co może być niemałym profitem ze spotkań. Poświęciłam niecałe dwa dni, a spotkałam 20 pracodawców potrzebujących pracowników. Bezcenne.” – mówi Monika, studentka Wyższej Szkoły Bankowej. 

„Całe wydarzenie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Pracodawcy nakierowali uczestniczki i uczestników, na co szczególnie mają zwracać uwagę podczas rozmów rekrutacyjnych oraz jak poprawnie napisać swoje CV. To na pewno pomoże nam znaleźć wymarzoną pracę” – dodaje Anna z Wyższej Szkoły Bankowej.

 

 • Inicjatorka i koordynatorka projektu z ramienia Wydziału Filologicznego: dr Anna Malcer-Zakrzacka
 • Masz pytania? Pisz: malcer@ug.edu.pl

 

z

z

z

z

z

z

z

 
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 4. Listopad 2022 - 10:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 8. Listopad 2022 - 09:52; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka