„Manifest sceny przyszłości: przedstawienie jest prawem człowieka” - dyskusja online w języku angielskim

Zaproszenie na dyskusję online w języku angielskim

„Manifest sceny przyszłości:  przedstawienie jest prawem człowieka”

Czwartek 20 października 2022, godz. 18.00

Pracownia Badawcza Between.Pomiędzy zaprasza Studentów zainteresowanych współczesnym teatrem na rozmowę online, której przedmiotem będzie Manifest sceny przyszłości. Tekst A Manifesto for the Future Stage, przygotowany przez afiliowaną na Uniwersytecie Harvarda futureStage Research Group, ukazał się w październiku 2021roku i został dotąd przetłumaczony na ponad dziesięć języków. Autoryzowany przekład na język polski autorstwa Katarzyny Kręglewskiej: Manifest sceny przyszłości: przedstawianie jest prawem człowieka, został opublikowany na stronie internetowej kwartalnika „Tekstualia”. Osoby zainteresowane udziałem w dyskusji prosimy o lekturę manifestu oraz o rejestrację na wskazanej poniżej stronie.

Rozmowę prowadzi: Magda Romanska (metLab, Harvard University, USA)

Paneliści:

Ágnes Karolina Bakk (Węgry), Olga Danylyuk (Ukraina), Kasia Lech (Polska), Cristina Modreanu (Rumunia), Tomasz Wiśniewski (Polska).

Organizatorzy:

Uniwersytet Harvardzki (USA), Freie Universität Berlin (Niemcy) we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim oraz Uniwersytetem Babeș-Bolyai (Rumunia)

O pozostałych wydarzeniach w ramach Between.Pomiędzy 2022 informujemy na stronie internetowej: www.between.org.pl

Data publikacji: poniedziałek, 17. Październik 2022 - 12:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 17. Październik 2022 - 12:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka