Akademicki Budżet Obywatelski - głosuj na projekty z Wydziału Filologicznego!

Już od dziś, 17 października, można głosować na wybrane projekty w pierwszej edycji Akademickiego Budżetu Obywatelskiego Uniwersytetu Gdańskiego. Głosowanie potrwa do 24 października. Zachęcamy na głosowania na projekty z Wydziału Filologicznego:

Nr projektu Projekty dotyczące Wydziału Filologicznego Wnioskodawca Kwota projektu
5 Ścienne dystrybutory wody w budynkach Wydziału Filologicznego i Wydziału Historycznego Aleksandra Hołomej 13 200,00 zł
6 Park Kieszonkowy przy budynku Neofilologii Aleksandra Hołomej 49 332,00 zł
8 Strefa Działań Twórczych / Bufet Kulturalny Michał Biełuszko 50 000,00 zł
11 Klimatyzacja na starej "Humanie" Zofia Pomirska 50 000,00 zł
18 Pokój wyciszeń na Wydziale Filologicznym Anna Krawczyk 18 300,00 zł
19 Kaszubska książka/ Kaszëbskô ksażka/ Kashubian Book w BUG (Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego) Justyna Pomierska 50 000,00 zł
10 Dziedziniec Historycznego i Filologicznego Małgorzata Harasimowicz 25 000 zł
3 Montaż nowych stojaków rowerowych przy Neofilologii/Rektoracie Anna Klimont 10 000 zł

Akademicki Budżet Obywatelski Uniwersytetu Gdańskiego (”ABO UG”) to projekt w ramach którego studenci, doktoranci i pracownicy UG mogli zgłaszać swoje pomysły na rozwój infrastruktury uczelni. Do wydania jest 200 tys. złotych - po 100 tys. na projekty pracownicze i studenckie.

W czerwcu społeczność akademicka UG miała możliwość zgłaszania swoich pomysłów. Zostało zgłoszonych 58 projektów, w tym 31 projektów pracowniczych oraz 27 projektów studenckich.  Do etapu głosowania komisja konkursowa zakwalifikowała ostatecznie 42 projekty - 25 w puli projektów pracowniczych oraz 17 pomysłów studenckich.

- Ideą projektu było zaproszenie naszej społeczności akademickiej do współtworzenia przyjaznej przestrzeni w budynkach uczelni oraz jej bezpośrednim otoczeniu. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że tak licznie grono pracowników, studentów i doktorantów  naszej uczelni zdecydowało się zgłosić swoje pomysły do pierwszej edycji ABO UG. Liczę, że podczas głosowania frekwencja również dopisze, a wybrane projekty po ich zrealizowaniu będą cieszyć społeczność akademicką – mówi Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, który przewodniczył komisji oceniającej projekty.

Jakie projekty zostały zgłoszone?

- Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się m.in. ławki solarne, stojaki i wiaty rowerowe, samoobsługowe stacje naprawcze rowerów ale i ścienne dystrybutory wody, Jest również kilka ciekawych propozycji dotyczących aranżacji terenów zielonych, jak: niewielkie parki, ścieżka dendrologiczna czy akademicki ogród społeczny. Na uwagę zasługują również pomysły dotyczące aranżacji  pomieszczeń wewnątrz budynków na miejsca służące odpoczynkowi i celom socjalnym, jak również zewnętrznych przestrzeni rekreacyjnych oraz infrastruktury sportowej i zabawowej – informuje Piotr Szpajer, koordynator ds. ABO UG.

Głosowanie rozpoczyna się w poniedziałek 17 października 2022 o godz. 8:00 i trwać będzie do poniedziałku 24 października 2022 do godz. 23:59. Będzie ono odbywać się w formie elektronicznej na stronie https://abo.ug.edu.pl/Glosowanie.aspx po zalogowaniu się do Portalu Pracownika (pracownicy) lub Portalu Studenta (studenci i doktoranci) i wybraniu zakładki GŁOSUJ.

Każdy pracownik UG ma możliwość oddania głosu na maksymalnie 3 projekty z puli projektów pracowniczych. Każdy student  i doktorant również będzie mógł wybrać maksymalnie 3 projekty z listy projektów studenckich. Osoby, które w momencie głosowania są zarówno pracownikami, jak i studentami lub doktorantami uczelni – mogą zagłosować w obu kategoriach (logując się do Portalu Pracownika – wybierają maksymalnie 3 projekty z listy projektów pracowniczych, a po zalogowaniu się do Portalu Studenta – mogą wybrać maksymalnie 3 projekty z puli projektów studenckich).

Wszystkim  wnioskodawców projektów ABO UG – życzmy powodzenia na etapie głosowania oraz zachęcamy do aktywnego w nim udziału całą społeczność naszej uczelni.

Data publikacji: poniedziałek, 17. Październik 2022 - 09:38; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 17. Październik 2022 - 14:33; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka