Umowa intencyjna o współpracy na rzecz edukacji dla młodzieży powiatu brzeskiego

Porozumienie podpisane między Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego  a powiatem brzeskim ma na celu wzajemną współpracę w celu popularyzacji edukacji, wspierania inicjatyw temu służących a także umożliwienia uczniom udziału w wybranych zajęciach prowadzonych na WF UG.

Umowa intencyjna została podpisana 18 sierpnia 2022 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Powiat brzeski reprezentowali Starosta - Andrzej Potęga, Wicestarosta – Maciej Podobiński oraz Członek Zarządu Powiatu brzeskiego Jacek Frankowski. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Janina Motak - Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku, z którą Pani Prodziekan wypracowała ostateczny tekst umowy.

Ze strony UG obecna była Prodziekan ds Kształcenia i Współpracy z Otoczeniem Wydziału Filologicznego UG, dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG.

- W ramach umowy strony zobowiązały się do promowania wśród uczniów kształcenia wyższego oferowanego przez UG,  współpracy z UG przy organizowanych przez szkoły uroczystościach i wydarzeniach edukacyjnych w zakresie projektów edukacyjnych krajowych i międzynarodowych, a także do wspierania inicjatyw służących popularyzacji nauki,  oraz umożliwienia uczniom szkół udziału w wybranych zajęciach, np.: wykładach, forach dyskusyjnych, seminariach, warsztatach w formie stacjonarnej lub on-line – mówi dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG.

Na wrzesień 2022 r. zaplanowano spotkanie online z dyrekcjami placówek oświatowych w celu prezentacji Wydziału Filologicznego i oferty edukacyjnej dla młodzieży powiatu.

Data publikacji: czwartek, 18. Sierpień 2022 - 12:35; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 6. Wrzesień 2022 - 07:47; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka