Wykład profesor Christiny Sanchez-Stockhammer z Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz

Zapraszamy serdecznie na wykład gościnny

profesor Christiny Sanchez-Stockhammer (z Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz)

24 maja 2022 o godz. 9.45 do auli 021 Wydziału Filologicznego, ul. Wita Stwosza 51.

Prelegentka jest laureatką konkursu "Profesorowie wizytujący UG" (IDUB UG).

z

Abstract: Christina Sanchez-Stockhammer is a professor of English and digital linguistics at the Chemnitz University of Technology. Accordingly, many of her research projects are concerned with the development and use of digital technologies. In this lecture, she will give a brief introduction into the subject of digital humanities and then present an overview of various software and digital research material that she has developed and/or is currently developing, for example:
• Bridge of Knowledge VR, a VR quiz adventure app that can be used for self-study
• The Erlangen Student Corpus Collection
• the LeDiT project, which provides a German-language interactive digital testimony of a Holocaust survivor with English subtitles and an English-language access structure.

Streszczenie: Christina Sanchez-Stockhammer jest profesorem języka angielskiego i lingwistyki cyfrowej na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz. Wiele spośród jej projektów skupia się na rozwoju i wykorzystaniu technologii cyfrowych w badaniach naukowych. W czasie wykładu prof. Sanchez-Stockhammer przedstawi krótkie wprowadzenie do tematu humanistyki cyfrowej, a następnie zaprezentuje przegląd programów i cyfrowych materiałów badawczych, które opracowała i/lub obecnie opracowuje, między innymi:

- Aplikację quizową Bridge of Knowledge VR, która może być wykorzystywana do samodzielnej nauki,

- Zbiór korpusów "Erlangen Student Corpus Collection",

- Projekt LeDiT, który ma na celu udostępnienie w formie online niemieckojęzycznego świadectwa ocalałego z Holokaustu.

Data publikacji: czwartek, 12. Maj 2022 - 09:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 12. Maj 2022 - 09:46; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka