Światowy Dzień Poezji: prelekcja dr. Grzegorza Kotłowskiego "Jak brzmi poezja?"

21 marca, w Światowy Dzień Poezji, do Sopoteki zapraszamy wszystkich miłośników kultury i literatury starożytnej. Gościem będzie wykładowca w Zakładzie Filologii Klasycznej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, dr Grzegorz Kotłowski.

z

Podczas spotkania sięgniemy do początków poezji, dowiemy się, czym była dla starożytnych i poznamy najważniejszych antycznych twórców.

Po części wykładowej nastąpi część prezentacyjna, podczas której dowiemy się, jak tak naprawdę brzmi antyczna poezja. Poznamy starożytne metra, według których dr Kotłowski przeczyta wiersze po łacinie i starożytnej grece.

Dr Grzegorz Kotłowski – filolog klasyczny; adiunkt w Zakładzie Filologii Klasycznej UG, współzałożyciel Zespołu Badań nad Inskrypcjami Greckimi i Łacińskimi; naukowo zainteresowany epigrafiką grecką i łacińską, grecką literaturą fachową (zwłaszcza periplusami) oraz przenikaniem się elementów greckich i nie-greckich w Azji Mniejszej (ze szczególnym uwzględnieniem religii okresu hellenizmu).

21 marca rozpocznie się również XVIII edycja konkurs poetyckiego „O Złote Pióro Sopotu”.

Data publikacji: poniedziałek, 21. Marzec 2022 - 14:13; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 23. Marzec 2022 - 07:26; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka