Dzieci ukraińskie są w naszych szkołach - Wydział Filologiczny wspomaga metodycznie i merytorycznie nauczycieli wobec wyzwań wielokulturowości

Filologiczny kształci nauczycieli, studentów i doktorantów do nauki języka polskiego uchodźców z Ukrainy. Intensywnym kursem nauczania języka polskiego jako obcego organizowanym przez Wydział Filologiczny UG zainteresowała się francuska prasa. Wywiadu nt. naszej inicjatywy pomocy uchodźcom z Ukrainy udzieliła dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, prodziekan do Spraw Kształcenia i Współpracy z Otoczeniem na naszym Wydziale:

- Dzieci ukraińskie są i będą w naszych szkołach i klasach. Odpowiadając na zaistniałą sytuację Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego wspomaga metodycznie i merytorycznie nauczycieli oraz przyszłych nauczycieli - studentów i doktorantów filologii i neofilologii, aby mogli poradzić sobie z czekającymi nas, polskie szkoły i uniwersytety, wyzwaniami wielokulturowości. Naszą inicjatywą Intensywnego kursu nauczania języka polskiego jako obcego prowadzonego przez prof. Anetę Lewińską zainteresowała się prasa zachodnia - mówi dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, którą o wywiad poprosił francuski "Petit Journal Varsovie". - Odpowiadając na ogromne, przerastające nasze oczekiwania zainteresowanie kursem Wydział Filologiczny zaprasza na kolejne odsłony szkolenia dla chcących uczyć języka polskiego jako obcego uchodźców z Ukrainy. Spotkania odbywać się będą on-line cyklicznie w poniedziałki do końca maja 2022.

Tekst dr Anna Malcer-Zakrzacka

Data publikacji: piątek, 11. Marzec 2022 - 10:58; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Kwiecień 2022 - 17:04; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka