Najnowsza książka dr Magdaleny Sachy „Edukacja kobiet na Pomorzu Gdańskim w początkach XIX wieku”

Zapraszamy do lektury najnowszej książki dr Magdaleny Sachy, kulturoznawczyni w Zakładzie Kulturoznawstwa w Instytucie Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym UG, zatytułowanej  „Edukacja kobiet na Pomorzu Gdańskim w początkach XIX wieku”. Nowość, wydana wspólnie z Gdańską Galerią Miejską, składa się z trzech tomów poświęconych działalności edukacyjnej hrabiny Louise von Krockow - dramatopisarki, epistolografki i autorki projektu dotyczącego edukacji dziewcząt, będącego odpowiedzią na brak systemowego kształcenia kobiet w epoce Oświecenia. Magdalena Sacha oparła monografię na projekcie szkoły dla osieroconych i zubożałych dziewcząt, który Louise von Krockow opublikowała w 1800 roku w Królewcu.
Trzytomowa monografia została wydana nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Data publikacji: poniedziałek, 21. luty 2022 - 12:54; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 2. Marzec 2022 - 11:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka