Koncert „PoMorskie Opowieści …na nowo zagrane” - projekt studentów Zarządzania instytucjami artystycznymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Studenci III roku Zarządzania instytucjami artystycznymi na Wydziale Filologicznym UG:
Bartłomiej Pastuszka, Weronika Dunst oraz Maja Gadzińska,
w ramach swojego projektu licencjackiego, organizują koncert „PoMorskie Opowieści …na nowo zagrane”.

z

Koncert „PoMorskie opowieści …na nowo zagrane” to muzyczna podróż po Pomorzu i Kaszubach, w którą zabiorą Państwa trzy zupełnie różne kobiety. Ich historie zostaną opowiedziane przez tradycyjne, chociaż często już zapomniane, pieśni z tego regionu. Usłyszą Państwo między innymi „Reboczczi”, „Róży kwiat” oraz kaszubską wersję znanej z filmu „Zimna Wojna” pieśni „Dwa serduszka”. Współczesne aranżacje zaskakująco dobrze pozwalają na ukazanie ponadczasowości tekstów i emocji w nich zawartych. Koncert bowiem jest nie tylko podróżą w historię oraz ludowość Kaszub i Pomorza, ale również indywidualną opowieścią życia każdej z postaci pojawiających się na scenie.

Trzy kobiety, trzy historie, cała paleta emocji zawarta w „PoMorskich opowieściach”.

Koncert powstał jako projekt dyplomowy studentów Zarządzania instytucjami artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim, Mai Gadzińskiej, Weroniki Dunst i Bartłomieja Pastuszki. Został wyprodukowany przez Teatr Muzyczny w Gdyni w ramach trzeciej edycji Projektu Inicjatyw Aktorskich.

Premiera koncertu odbędzie się na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni, pl. Grunwaldzki 1, 22.03.2022 i 23.03.2022.

Więcej informacji oraz bilety na: https://www.muzyczny.org/pl/spektakle/199-.html

Data publikacji: wtorek, 8. luty 2022 - 09:55; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 8. luty 2022 - 10:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka