Gdański Tydzień Demokracji na UG

Gdzie się dzieje demokracja? W sejmie? Senacie? Na ulicach? A może w telefonach i tabletach?

W debacie zastanowimy się, gdzie (oprócz parlamentu i lokali wyborczych) znajduje się dziś najbardziej produktywna przestrzeń do aktywności obywatelskiej – i jak ta przestrzeń była wykorzystywana w ostatnich latach. Pomówimy więc o demokracji na ekranach (o tym, jak się demokrację przedstawia i jak się w niej uczestniczy na ekranach telewizorów, komputerów, tabletów i smartfonów) i na ulicach (czyli o protestacyjnym, dyskursywnym wysiłku, który jest trochę wspólny, a trochę nie – który trochę łączy, a trochę dzieli). Pomówimy o tym, gdzie dziś można szukać wpływu na kształt świata, w którym żyjemy. Pomyślimy o analogowych protestach i o cyfrowej solidarności. W rozmowie wezmą udział dr Marta Tymińska z Wydziału Filologicznego oraz dr Grzegorz Piotrowski i dr Grzegorz Stunża z Wydziału Nauk Społecznych. Poprowadzi dr Miłosz Wojtyna z Filologicznego.

Spotkanie odbędzie się w środę 13 października o 9:45 w sali 1.43 Wydziałów Filologicznego i  Historycznego. Transmisję można będzie obejrzeć na stronie gdansk.pl

Przyjdźcie, porozmawiajmy!

Data publikacji: wtorek, 12. Październik 2021 - 13:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 12. Październik 2021 - 13:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka