Zasady organizacji działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej Uniwersytetu Gdańskiego w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022

Uniwersytet Gdański stopniowo przywraca pełne funkcjonowanie uczelni. W obszarze prowadzenia badań naukowych nie ma już żadnych ograniczeń związanych z korzystaniem z infrastruktury badawczej (laboratoriów, pracowni, bibliotek itd.). Jednak nowy rok akademicki rozpoczniemy utrzymując  hybrydowy model prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Dziekani zadecydują, które zajęcia powinny się odbyć stacjonarnie ze względu na charakter programu kształcenia, a które mogą być realizowane zdalnie. Szczegóły ukażą się we wrześniu wraz zakończeniem rekrutacji i przygotowaniem szczegółowych planów zajęć. W ofercie dydaktycznej  mamy blisko 90 programów studiów, które bardzo się od siebie różnią formą, ilością zajęć praktycznych, zakresem kompetencji, które powinni uzyskać absolwenci itd., dlatego podejście hybrydowe, umożliwiające efektywne wykorzystanie infrastruktury dydaktycznej, a jednocześnie spełniające aktualnie obowiązujące obostrzenia sanitarne (np. dotyczące odległości pomiędzy miejscami pracy/nauki) jest konieczne.

Nie będzie ograniczeń podczas przydzielania miejsc w domach studenckich, osoby zaszczepione, jeśli tylko wyrażą taką potrzebę, będą kwaterowane we wspólnych pokojach. Wszelkie wydarzenia naukowe, sportowe i artystyczne będą odbywały się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Każde rozwiązanie jest obecnie tymczasowe i będzie ulegało modyfikacjom, jeśli tylko sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała.

Data publikacji: środa, 11. Sierpień 2021 - 12:22; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 12. Sierpień 2021 - 12:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka