Film „ZOE” Michała Marksa, absolwenta Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej, w konkursie o nagrodę publiczności Festiwalu „Kino 2021. Nowe historie”.

Film „ZOE” w reżyserii Michała Marksa, absolwenta Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej na Wydziale Filologicznym UG, walczy o nagrodę publiczności na Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny – „Kino 2021. Nowe historie”. To rozgrywająca się w gdyńskich plenerach opowieść o tęsknocie za tym, co pierwotne, o próbie dostosowania się do wirtualnej rzeczywistości i buncie:

- Film „ZOE” dzieje się w przyszłości – w Gdyni w 2038 roku. W świecie, w którym wszyscy spędzają czas w domu. Nikt nie wychodzi, bo spędza czas w wirtualnej rzeczywistości. I główny bohater Wojtek zatęsknił za czymś, co jest pierwotne, naturalne, za autentycznym doświadczaniem świata. Dlatego zbuntował się i wyszedł – opowiada Michał Marks, reżyser filmu.

Film został w całości nakręcony w Gdyni, między innymi nad Kaczą rzeką, w tutejszym lesie i na plaży w Orłowie. W jego realizacji udział wzięli: aktorka Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej – Alicja Piotrowska, Maciej Lankow i Marysia Świłpa.

• „ZOE” można obejrzeć bezpłatnie do 9 maja na stronie TVN Fabuła, na kanale stacji oraz na Playerze.
  • Na tej samej stronie można także oddać swój głos w konkursie i pomóc „ZOE” zdobyć nagrodę publiczności.
  • Głosowanie trwa do 7 maja do godziny 12:00.
Oglądajcie i głosujcie. Trzymamy kciuki!

Korzystałam z artykułu: Magdaleny Śliżewskiej z portalu Miasta Gdynia
Fot. Michał Marks

Data publikacji: czwartek, 6. Maj 2021 - 09:01; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 6. Maj 2021 - 09:27; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka