Wydział Filologiczny prowadzi najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Gdańskim

Wydział Filologiczny prowadzi najpopularniejsze wśród kandydatów na UG kierunki studiów. W rankingu popularności kierunków stacjonarnych I stopnia na naszej uczelni w roku akademickim 2020/21 aż 6 to kierunki prowadzone na Filologicznym.
Są to: Filologia angielska, Zarządzanie instytucjami artystycznymi (specjalność menedżerska), Skandynawistyka, Produkcja form audiowizualnych, Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej Sinologia, Iberystyka z liczbą kandydatów odpowiednio od 12 do 6 na jedno miejsce.
Większość najbardziej obleganych w czasie tegorocznej rekrutacji kierunków od wielu lat utrzymuje się w czołówce studiów najchętniej wybieranych przez kandydatów.
Poniżej przedstawiamy ranking popularności kierunków – rekrutacja 2020/2021 (studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie).

Kierunek
Liczba kandydatów na miejsce
Kryminologia
14,45
Filologia angielska
12,29
Zarządzanie instytucjami artystycznymi – specjalność menedżerska
11,04
9,99
Skandynawistyka
9,64
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia
8,93
Produkcja form audiowizualnych
8,2
Informatyka, profil ogólnoakademicki
8,05
Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej
7,8
Finanse i rachunkowość
7,49
Bezpieczeństwo narodowe
7,49
Zarządzanie
7,19
Sinologia
7,11
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
6,69
6,26
Iberystyka
6,03

Uniwersytet Gdański oferuje studia na niemal 90 kierunkach, z czego 24 są prowadzone na naszym Wydziale. Studia na Filologicznym odpowiadają na potrzeby rynku pracy, mają profil praktyczny, zawodowy, są interdyscyplinarne oraz innowacyjne, zaprojektowane z myślą o rozwijaniu zarówno kompetencji, jak i pasji ludzi wkraczających obecnie na rynek pracy. Powstają we współpracy z ekspertami i Radą Pracodawców Wydziału Filologicznego, a studenci mają możliwość odbywania praktyk w najlepszych instytucjach kultury i sztuki Trójmiasta oraz w szkołach wszystkich poziomów nauczania.
Nowym kierunkiem studiów na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2020/2021 jest Zarządzanie i komunikacja w sztukach scenicznych (studia II stacjonarne stopnia). Nowością jest także uruchomienie Logopedii II stopnia w trybie niestacjonarnym.

Uniwersytet Gdański zaplanował przyjęcie blisko 12 tysięcy studentów na rok akademicki 2020/2021, w tym prawie 2 000 na Wydział Filologiczny. Wydział Filologiczny przygotował ponad 1100 miejsc na studia stacjonarne I stopnia, ponad 600 miejsc na studia stacjonarne II stopnia oraz prawie 150 na studia niestacjonarne.

Do 21 września trwa jeszcze rekrutacja na 2 kierunki studiów stacjonarnych II stopnia na:

Zapraszamy!

Wszystkie informacje oraz zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Gdańskiego.

Data publikacji: poniedziałek, 14. Wrzesień 2020 - 10:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 16. Wrzesień 2020 - 12:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka