Międzynarodowa konferencja z cyklu "Wielkie religie świata w języku i kulturze". II edycja "Chrześcijaństwo. Islam. Dialog"

Zakład Języka Rosyjskiego i Przekładoznawstwa

i Zakład Pragmatyki Komunikacji i Dydaktyki Języka Rosyjskiego

w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym UG

mają zaszczyt zaprosić na Międzynarodową konferencję z cyklu Wielkie religie świata w języku i kulturze.

Druga edycja zatytułowana Chrześcijaństwo. Islam. Dialog odbędzie się 26-27 listopada 2020 roku.

Od wielu wieków tereny Europy zamieszkiwali przedstawiciele różnych nacji i religii. Rozpoczęty w roku 2018 cykl konferencyjny ma za zadanie przedstawić wpływ wielkich religii świata – chrześcijaństwa, islamu czy judaizmu na języki, kulturę i kształtowanie się narodów europejskich, nie tylko słowiańskich. W roku stulecia urodzin wielkiego Polaka, filozofa i teologa, a przede wszystkim Papieża Jana Pawła II, orędownika dialogu między różnymi religiami, spotkanie konferencyjne zostanie poświęcone oddziaływaniu chrześcijaństwa i islamu na język i kulturę poszczególnych państw i narodów.

Językami roboczymi konferencji są: polski, rosyjski, angielski.
Czas wystąpienia nie powinien przekraczać 20 min – obrady plenarne, 15 min – wystąpienia w sekcjach.
Konferencja odbędzie się w trybie stacjonarnym i trybie on-line jednocześnie.

Opłatę konferencyjną w wysokości 475 zł (111 EUR) tryb stacjonarny lub 365 zł ( 82 EUR) tryb on-line dokonują Państwo na ogólny nr konta Uniwersytetu Gdańskiego:
Bank Pekao S.A. Oddział w Gdańsku IV ul. Kołobrzeska 43,
Konto: 59 1240 1271 1111 0010 4368 2415
Tytuł konferencji 512-i040-Ki0C-20
przy wpłatach zagranicznych proszę podać następujące dane:
Swift: PKOPPLPW
IBAN: PL 59 1240 1271 1111 0010 4368 2415

Opłata konferencyjna w wysokości 365 zł obejmuje druk artykułu do 22000 tysięcy znaków włącznie w tomie pokonferencyjnym, zaś opłata konferencyjna w wysokości 475 obejmuje ponadto: przerwy kawowe, druk dodatkowych materiałów, koszty związane z uroczystą kolacją, która odbędzie się w pierwszym dniu konferencji (koszt – 50 zł) oraz dwa obiady (koszt jednego obiadu – 31 zł).

Komitet Naukowy:
Dr hab. Zoja Nowożenowa, prof. UG
Dr hab. Alicja Pstyga, prof. UG
Dr hab. Żanna Sładkiewicz, prof. UG
Prof. zw. dr hab. Krystyna Szcześniak
Dr hab. Regina Wyżkiewicz-Maksimow, prof. UG

Komitet Organizacyjny:
dr  Magdalena Jaszczewska
dr Tatiana Kopac
dr Tatiana Kananowicz
dr Ewa Konefał
dr Wanda Stec