fbpx Nowa książka prof. UG Dejana Ajdačića, ErotoSlavia O miłości i erotyce w literaturach słowiańskich | Wydział Filologiczny

Nowa książka prof. UG Dejana Ajdačića, ErotoSlavia O miłości i erotyce w literaturach słowiańskich, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2019.

Publikacja zawiera zbiór szkiców na temat miłości autorstwa serbskiego slawisty Dejana Ajdačicia, który łączący znajomość trzech słowiańskich tradycji kulturowych: południowej, wschodniej i zachodniej. W zamieszczonych tekstach autor przedstawia interpretacje dzieł od renesansu, romantyzmu, realizmu, nadrealizmu aż po najnowsze utwory literatury chorwackiej, serbskiej, bułgarskiej, czeskiej, polskiej, ukraińskiej i rosyjskiej.

czwartek, 5 marca 2020 roku, 14:15