Promocja książki Obszary fennistyki na Uniwersytecie Warszawskim

25 lutego 2020 r. w Katedrze Hungarystyki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się – pod patronatem Ambasady Finlandii – spotkanie naukowe promujące książkę Obszary fennistyki – język– kultura – naród (Gdańsk 2019). Gościem była dr hab. Katarzyna Wojan, prof. UG.

Spotkanie otworzyła kierownik Katedry dr Csilla Gizińska, a uświetniła je swą mową Radca Minister Flora Kuparinen, która podkreśliła potrzebę pielęgnowania dobrych stosunków między Polską a Finlandią. Słowo wstępne wygłosił również dr Łukasz Sommer, kierownik Pracowni Finlandystyki.

Rozmowę z prof. Katarzyną Wojan poprowadziła dr Joanna Rydzewska-Siemiątkowska (UW). Prof. Wojan przedstawiła między innymi kierunki rozwoju fennistyki oraz dorobek polskich uczonych w tej dziedzinie. Podczas debaty poruszono wiele interesujących kwestii lingwistycznych, przekładoznawczych, jak również dotyczących recepcji literatury fińskiej w Polsce oraz polskiej w Finlandii.

Zorganizowane spotkanie było dobrą okazją dla uczczenia 100-lecia relacji dyplomatycznych między Finlandią i Polską.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 2. Marzec 2020 - 09:30; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 2. Marzec 2020 - 10:33; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka