Wykład prof. Krisa Van Heuckeloma "Polscy imigranci w filmie europejskim. Rekonesans"

Instytut Badań nad Kulturą

zaprasza w czwartek 7 listopada 2019

na wykład  "Polscy imigranci w filmie europejskim. Rekonesans",

który wygłosi visiting professor w Zakładzie Filmu i Mediów IBK

Kris Van Heuckelom (profesor Katolickiego Uniwersytetu w Leuven).

Wykład odbędzie się 7 listopada, godz. 17:00, s. 1.47 w budynku Wydziału Filologicznego, ul. Wita Stwosza 55.

z

Kris Van Heuckelom – profesor Katolickiego Uniwersytetu w Leuven (Belgia). W obszarze zainteresowań naukowych prof. Van Heuckeloma znajdują się przede wszystkim: współczesna literatura polska, kultura audiowizualna, kino europejskie, a także studia nad migracjami i pamięcią zbiorową. W październiku 2019 odznaczony medalem “Bene merito” przez Instytut Polski w Brukseli za aktywność na rzecz promocji polskiej kultury i nauki na świecie. Autor książek Patrzeć w promień od ziemi odbity”. Wizualność w poezji Czesława Miłosza (Warszawa 2004) oraz Polish Migrants in European Film 1918-2017 (New York – London: Palgrave Macmillan, 2019). Współredaktor i autor rozdziałów w tomach zbiorowych: (Un)masking Bruno Schulz: New Combinations, Further Fragmentations, Ultimate Reintegrations (Amsterdam: Rodopi, 2009), Van Eeden tot heden: literaire dwarsverbanden tussen Midden-Europa en de Lage Landen (Gent: Academia Press, 2013), Polish Literature in Transformation (edited by Ursula Philips with the assistance of Knut Andreas Grimstad and Kris Van Heuckelom, 2013) oraz Being Poland. A New History of Polish Literature and Culture Since 1918 (edited by Tamara Trojanowska, Joanna Niżyńska and Przemysław Czapliński, 2018).

Zdjęcie ze strony: https://www.arts.kuleuven.be

Data publikacji: wtorek, 5. Listopad 2019 - 08:12; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Listopad 2019 - 10:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka