Wyróżnienia w konkursie ACADEMIA 2019 dla Wydawnictwa UG za książkę prof. Radosława Grześkowiaka zredagowaną przez prof. Katarzynę Szalewską

Piątek był tradycyjnym Dniem Książki Akademickiej na Warszawskich Targach Książki, którego najważniejszym wydarzeniem stała się uroczystość wręczenia nagród w ramach Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2019.

Tegoroczna edycja konkursu ACADEMIA była wyjątkowa: 51 wydawców zgłosiło ponad 138 książek. Do konkursu wpłynęło dużo niezwykle wartościowych publikacji.

• W konkursie nagrodzone zostało Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego wyróżnieniem za opracowanie edytorskie książki Dialogi dzieł dawnych. Studia o intertekstualności literatury staropolskiej autorstwa dr hab. Radosława Grześkowiaka, prof. UG,  redakcja wydawnicza dr hab. Katarzyna Szalewska, prof. UG, projekt okładki i stron tytułowych Jakub Kozak.
  • Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego otrzymało również wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych za książkę Estetyka prawa autorstwa Kamila Zeidlera.

​Gratulujemy!

Data publikacji: piątek, 31. Maj 2019 - 10:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 31. Maj 2019 - 12:39; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka