Nec temere, nec timide - wideoklip Koła Literatury Frankofońskiej o burzliwej historii Gdańska

Koło Literatury Frankofońskiej działające pod opieką dr Katarzyny Kotowskiej w Instytucie Filologii Romańskiej na Wydziale Filologicznym UG nakręciło videoklip o historii Gdańska pod hasłem Nec temere, nec timide ("Bez strachu, ale z rozwagą"). Słowa wzięte z herbu Gdańska, na którym złote lwy wspięte, zwrócone do siebie podtrzymują złotą wstęgę z czarno kreśloną łacińską dewizą Nec temere, nec timide ("Bez strachu, ale z rozwagą" czy dosłownie "Ani zuchwale, ani bojaźliwie") posłużyły jako motyw przewodni rapowanego videoklipu, mającego przybliżyć obcokrajowcom z francuskojęzycznego obszaru językowego burzliwą historię Gdańska - kolebki wolności i solidarności.
Twórcami klipu są studenci filologii romańskiej, członkowie Koła Sympatyków Literatury Frankofońskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
La vidéo a été créée par les membres du cercle estudiantin des amis de la littérature francophone de l’Université de Gdansk.

Pour Mme Katarzyna Kotowska qui dirige le cercle. / Utwór dedykujemy dr Katarzynie Kotowskiej, opiekunce Koła.
Gratulujemy znakomitej inicjatywy i jej realizacji!
  • Paroles / Słowa: Martyna Zapolnik
  • Musique / Muzyka: V.I.P.N - Moments (Trap/Jazz) https://www.youtube.com/channel/UC2KS...
  • Voix / Głosu użyczyły: Przemysława Jackowicz Korczyńska, Małgorzata Ogórek , Ewa Rak, Martyna Zapolnik
  • Distribution / Wystąpiły: Przemysława Jackowicz Korczyńska, Małgorzata Ogórek, Angelika Podbielska, Ewa Rak, Martyna Zapolnik