Sukcesy Naukowego Koła Logopedów

Studentki: Weronika Sieniawska i Katarzyna Skubała z Naukowego Koła Logopedów, działającego w Katedrze Logopedii UG, zajęły I miejsce podczas obrad Sekcji Nauk Medycznych na 48 Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych, która odbyło się 11 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Przedstawiły prezentację na temat „Efekty zastosowania kinesiotapingu logopedycznego u pacjentów pediatrycznych z obniżonym napięciem mięśniowym w sferze ustno-twarzowej”. Artykuł napisany na jej podstawie został zakwalifikowany do druku w materiałach pokonferencyjnych.

12 kwietnia NKL wzięło udział w wydarzeniu „Nauka dla Zdrowia – Dzień Otwarty GUMed”, które odbyło się na terenie Collegium Biomedicum. Studentki pokazały prezentację pt. „Logopedia to więcej niż myślisz!”, a poza tym na przygotowanym stoisku udzielały konsultacji logopedycznych, informacji na temat pracy logopedy i jego współpracy z lekarzami, pielęgniarkami i położnymi. Otrzymały również zaproszenie na „Piknik na Zdrowie”, organizowany przez GUMed 8 czerwca br.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 24. Kwiecień 2019 - 09:28; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 24. Kwiecień 2019 - 09:31; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka