Wykład gościnny profesora Juliana Wolfreysa

Katedra Literatur i Kultur Anglojęzycznych Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki

ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład gościnny

profesora Juliana Wolfreysa

zatytułowany

“Light bent to its own image’: Image-text in To the Lighthouse”.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu wykładów “Texts, Images and Us”.

Czas i miejsce: 19 marca, godz. 13:15, sala 021.

Profesor Julian Wolfreys wykładał na uniwersytetach amerykańskich (University of Southern California, University of Florida) oraz brytyjskich (University of Dundee, University of Loughborough, University of Portsmouth). Jest autorem i redaktorem licznych studiów krytycznych, m.in. Victorian Hauntings, Writing London I, II, III oraz współautorem The Derrida Wordbook. W 2018 ukazała się jego najnowsza książka zatytułowana Haunted Selves, Haunting Landscapes in English Literature and Culture 1800-Present. Profesor Julian Wolfreys napisał również powieść (Silent Music) oraz trzy tomy poetyckie; jest także muzykiem.

Data publikacji: wtorek, 5. Marzec 2019 - 09:18; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 6. Marzec 2019 - 10:56; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka