Seminarium Polska i Hiszpania – bliskie sobie krańce Europy

Z okazji 40. rocznicy Konstytucji Królestwa Hiszpanii 6 grudnia 2018 w Sali Teatralnej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się seminarium moderowane w języku hiszpańskim zatytułowane Polska i Hiszpania – bliskie sobie krańce Europy z udziałem Ambasadora Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama. Swoją obecnością seminarium uświetnili także Ambasador Hiszpanii w Polsce w latach 2003–2004 Miguel Ángel Navarro Portera, Konsul Honorowy Hiszpanii w Gdańsku Maciej Dobrzyniecki oraz Dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie Fernando Martínez- Vara de Rey de Irezábal. Całość poprowadził Conrado Moreno.
Spotkanie skierowane było do młodego pokolenia Polaków - uczniów ze znajomością języka hiszpańskiego i studentów iberystyki, którzy do ostatniego miejsca wypełnili Salę Teatralną Wydziału Filologicznego. Zaproszenie do uczniów i studentów skierowali Rektor Uniwersytetu Gdańskiego i Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce.

Data publikacji: poniedziałek, 26. Listopad 2018 - 09:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 7. Grudzień 2018 - 14:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka