Spektakl na Dni Schulzowskie pt. Powidoki z Schulza. Trzynaście obrazów

z

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na spektakl teatralny skupiony wokół "Sklepów cynamonowych" Brunona Schulza zatytułowany "Powidoki z Schulza. Trzynaście obrazów". Widowisko ma charakter pokazu wybranych postaci, obrazów, scen z życia Józefa, bohatera-narratora opowiadań. Są to zapamiętane przezeń powidoki, fragmentaryczne strzępy jego wspomnień z dzieciństwa – niektóre niezwykle wyraźne, inne trochę już zamazane, zamglone.
Spektakl uświetni muzyka na żywo (zespół sestra.band oraz Zuzanna Hoppe na altówce) i przygotowane specjalnie dla nas autorskie maski zaprojektowane i wykonane przez artystkę Kalina Anna Konieczny. Przedstawienie powstało dzięki wspólnej twórczej pracy studentów, absolwentów i przyjaciół.

Spektakl teatralny "Powidoki z Schulza. Trzynaście obrazów" zainauguruje tegoroczne Dni Schulzowskie (15 – 17 listopada) organizowane przez działającą na Wydziale Filologicznym UG Pracownię Schulzowską.
Serdecznie zapraszamy studentów, wykładowców, znajomych i nieznajomych oraz wszystkich tych, którzy mają ochotę spędzić jesienny wieczór z Schulzem w teatrze.
Wstęp wolny!

Informacje o twórcach:

• pomysł, koncepcja, scenariusz: Balbina Hoppe
  • inscenizacja: Balbina Hoppe, Sara Gosk
  • światła: Sara Gosk
  • rekwizyty: Martyna Hoppe
  • kostiumy, scenografia: Balbina Hoppe, Sara Gosk, Martyna Hoppe
  • projekt i wykonanie masek: Kalina Konieczny
  • muzyka: Zuzanna Hoppe, sestra.band
  • charakteryzacja (koncepcja i wykonanie): Aleksandra Skrzypczyk, Agnieszka Kintter, Danuta Topa
  • projekt plakatu i programu: Alicja Hoppe (Ali Cja).

Występują:

oraz zespół Sestra.band w składzie:

• Judyta Rychlewska
  • Alicja Hoppe
  • Anna Ołtarzewska
  • Magdalena Śmierzchalska
  • Marta Wojciechowska
  • Malwina Singer

Data publikacji: środa, 7. Listopad 2018 - 10:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 9. Listopad 2018 - 14:39; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka