Nowy numer Gazety Uniwersyteckiej poświęcony Zbigniewowi Żakiewiczowi

z

Najnowszy specjalny numer „Gazety Uniwersyteckiej” pt. Zbigniew Żakiewicz. In memoriam stanowi pokłosie drugiego seminarium literackiego poświęconego wybitnemu pisarzowi Zbigniewowi Żakiewiczowi, a połączonego z promocją dylogii W czasie zatrzymane (t. 1–2 pod red. K. Wojan, Gdańsk 2017, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego). Gdańskiego rusycystę wspominają przyjaciele i współpracownicy. W numerze znalazły się także reminiscencje Aleksandra Jurewicza, rozmowa z synem Pisarza – historykiem, dr. Maciejem Żakiewiczem – oraz eseje popularnonaukowe i syntetyczna publikacja Katarzyny Wojan na temat dorobku translatorskiego Żakiewicza i z Żakiewicza.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Redaktorzy numeru specjalnego „Gazety Uniwersyteckiej”:

• prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Wojan
  • prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Kaźmierczyk

Zbigniew Żakiewicz. In memoriam. Czytaj pod linkiem.

Data publikacji: wtorek, 30. Październik 2018 - 12:47; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 30. Październik 2018 - 12:58; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka