Spotkanie naukowe: dr Artur Nowaczewski pt. Bułgaria oczami piechura

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie naukowe

25.10.2018 (czwartek) godz. 1700

Uniwersytet Gdański, budynek Wydziału Nauk Społecznych i Instytutu Geografii

Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4, aula S209

Bułgaria oczami piechura

dr Artur Nowaczewski

Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański.

W latach 2009-2014 Artur Nowaczewski odbył pięć wypraw do Bułgarii. Przeszedł pieszo ważniejsze pasma górskie tego kraju (Riłę, Pirin, Rodopy), ale przede wszystkim wiodący od granicy grzbietem Starej Płaniny siedemsetkilometrowy szlak Kom-Emine. Na bazie podróżnych zapisków powstała wydana w 2017 roku przez Wydawnictwo Iskry książka „Hostel Nomadów”, nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza”. Mykoła Riabczuk, znany ukraiński poeta, eseista i krytyk literacki, przewodniczący jury Nagrody Angelus, który wybrał się niedawno w podróż do Bułgarii, powiedział o Hostelu Nomadów „Autor [o Bułgarii] może powiedział to, co chciałbym powiedzieć, ale nie potrafię, nie mam takiego talentu”. Artur Nowaczewski nie ogranicza się do opisów krajoznawczych oraz naświetlenia historii kraju, ale kreśli udatne portrety ludzi spotykanych podczas swoich wędrówek.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: wtorek, 16. Październik 2018 - 10:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 24. Październik 2018 - 13:05; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka