I Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu Rzeczy Istność

odbędzie się

na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 51,

i w Nadbałtyckim Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35,

w dniach 9 i 12-14 października 2018.

z

I Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu Rzeczy Istność to szereg imprez  poświęconych szerokim kontekstom teatru przedmiotu: artystom, teatrom, nurtom, technikom, które do dziś funkcjonują na marginesie, w izolacji od szerokiego nurtu kultury wizualnej.

PRZEDMIOT, CIEŃ, FIGURA - to temat pierwszego festiwalu i klucz do wyboru artystów i zjawisk.

W tegorocznej edycji gościmy następujących artystów: Laura Bartolomei, Dorota Dąbek - Unia Teatr Niemożliwy, Jadwiga  Możdżer, Ariel Doron, Maciej Dużyński, Krzysztof Zemło oraz Adam Walny (autor projektu).

Zależy nam na  inspirującym, kulturotwórczym efekcie naszych działań. Stad też  inicjujemy także „ artystyczną strefę dzieci” poprzez dodatkowe warsztaty animacji przedmiotu dla najmłodszych oraz spektakl Przygody kropli wody.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe na Wydziale Filologicznym Uniwersytu Gdańskiego jest wolny.

• Program festiwalu.
  • Szczegółowe informacje.
  • Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Theatrum Mundi Adama Walnego.
  • Partnerzy projektu to: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Instytut Teatru Przedmiotu, Studio Jadwigi Możdżer, Dom Zarazy.
  • Festiwal jest współfinansowany przez MKiDN.

Data publikacji: wtorek, 25. Wrzesień 2018 - 08:47; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. Październik 2018 - 14:54; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka