Pożegnanie dr Joanny Puzyny-Chojki

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,

że 28 czerwca 2018 roku zginęła tragicznie

dr Joanna Puzyna-Chojka,

Dr Joanna Puzyna-Chojka

adiunkt w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk Instytutu Filologii Polskiej

na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

teatrolog, krytyk teatralny, animator kultury.

Była kierownikiem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni,
a także kierownikiem literackim i selekcjonerem Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz kierownikiem literackim (2006-2008) i dyrektorem programowym (2009) Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych Ra@Port. Współtworzyła projekt Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W ostatnich latach pełniła funkcję dyrektora programowego Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie.
Autorka monografii Gra o zbawienie. O dramatach Tadeusza Słobodzianka, kilkuset artykułów poświęconych teatrowi, redaktorka czterech tomów zbiorowych. Publikowała między innymi na łamach „Teatru”, „Dialogu”, „Didaskaliów”, „Notatnika Teatralnego”, portalu Teatralny.pl, a także „Tygodnika Powszechnego”
i trójmiejskiego dodatku „Gazety Wyborczej”.

Członkini Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych, reżyserka czytań performatywnych, znawczyni i popularyzatorka najnowszego dramatu.

Nasza Wspaniała, Nieodżałowana Koleżanka.

Wyrazy współczucia Rodzinie
oraz wszystkim bliskim, przyjaciołom i współpracownikom
składają

Dziekan, Rada Wydziału
i społeczność akademicka
Wydziału Filologicznego
Uniwersytetu Gdańskiego

Pogrzeb odbędzie się 14 lipca 2018 na Cmentarzu Oliwskim. O 11.00 odprawiona zostanie msza święta w Kościele Cystersów w Gdańsku-Oliwie, przy ul. Leśnej 5/6, o 12.30 pożegnanie w kaplicy, o 13.00 odprowadzenie na cmentarz.

Data publikacji: piątek, 29. Czerwiec 2018 - 19:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Lipiec 2018 - 13:03; osoba wprowadzająca: Izabela Żochowska