II szkoła letnia Machiny Myśli

Fundacja Machina Myśli ma przyjemność zaprosić studentów i studentki UG do udziału w filozoficznej szkole letniej. Odbędzie się ona w dniach 2-8 lipca w pięknej, otoczonej lasami i jeziorami Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Program obejmuje zarówno intensywny kurs teoretyczny, jak i nieco aktywności ruchowej oraz wypadów w teren.

Tematem przewodnim tegorocznej szkoły letniej będą szeroko rozumiane afekty. Zajmiemy się nie tylko filozoficznymi podstawami teorii afektów (mającymi swoje korzenie w pismach Barucha Spinozy), ale również rolą afektów w polityce, literaturze i współczesnej popkulturze. Ogólnym celem naszych szkół letnich jest wprowadzenie uczestników w problematykę filozofii współczesnej, wyjaśnienie jej specyfiki oraz przygotowanie do samodzielnej lektury tekstów. Nasze przedsięwzięcie skierowane jest nie tylko do filozofów, ale do wszystkich humanistów, którzy wykorzystują filozofię w swoich badaniach.
Szczegółowy program szkoły letniej można znaleźć tutaj:

Natomiast pozostałe informacje dotyczące wydarzenia oraz procesu rekrutacji pod adresem: http://machinamysli.org/ii-szkola-letnia-machiny-mysli/

Data publikacji: środa, 25. Kwiecień 2018 - 12:20; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 25. Kwiecień 2018 - 12:20; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka