Medal Uniwersytetu Gdańskiego dla prof. Desmonda Grahama

Desmond Graham wybitny angielski poeta i historyk literatury otrzyma złoty Medal Uniwersytetu Gdańskiego podczas Święta Uniwersytetu Gdańskiego z okazji 48. rocznicy powołania uczelni 20 marca 2018 na uroczystym posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Gdańskiego. Profesor Graham (profesor emeritus Uniwersytetu w Newcastle-upon-Tyne w Wielkiej Brytanii) jest autorem kilkunastu tomów poezji, badaczem i wydawcą wierszy i listów Keitha Douglasa. Warsztaty i wykłady na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi od 1984 roku – efektem jego bacznych obserwacji jest tom Gdański szkicownik. Wiersze polskie 1984–2008 (wybór i opracowanie Olga i Wojciech Kubińscy, Gdańsk 2009). W języku polskim ukazał się także tom wierszy, oparty na motywach szekspirowskich, Cień Makbeta (przekład Olga i Wojciech Kubińscy, Gdańsk 2002).

Data publikacji: poniedziałek, 19. Marzec 2018 - 12:28; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 19. Marzec 2018 - 13:09; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka