Metoda Grönholm - PC Drama w reżyserii naszego doktoranta Macieja Wiktora w Żaku

• Metoda Grönholm
  • 18 grudnia w godzinach 19:00 - 22:00
  • Klub Żak Al. Grunwaldzka 195/197
  • autor: Jordi Galcerán | tłumaczenie: Hanna Szczerkowska | reżyseria: Maciej Wiktor | obsada: Dorota Androsz, Adam Turczyk, Piotr Witkowski, Mirosław Zbrojewicz | Narrator, śpiew: Wojciech Dowgiałło | prowadzenie dyskusji: Weronika Łucyk

x

Sztuka Jordiego Galcerána, po raz pierwszy wyreżyserowana w Madrycie w 2004 roku, okazała się hitem teatralnym. Ponadto Marcelo Pineyro na jej podstawie nakręcił film Metoda (El Método, 2005). To osadzony we współczesnym świecie thriller psychologiczny, pokazujący konflikty narastające w środowisku pracowników. Ich rzeczywistość przeniknięta jest atmosferą ustawicznej walki o władzę i wyścigu szczurów. Obserwujemy mechanizmy przyjmowania do pracy nowych kandydatów, opierające się na wiedzy psychologicznej, ale jednocześnie całkowicie ignorujące kwestie etyczne. Człowiek, zmuszony do wzięcia udziału w naruszającym jego intymność eksperymencie, staje się tutaj przedmiotem, traci podmiotowość. Sztuka zadaje istotne pytania dotyczące kondycji losu ludzkiego: Ile jesteśmy w stanie poświęcić dla kariery? Czy sukces zawodowy jest ważniejszy niż własna godność?

Bilety:
20 zł - normalny,
15 zł - Karta do Kultury*,
10 zł - uczniowie, studenci, seniorzy*,
5 zł - Karta Dużej Rodziny*.
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Prosimy o punktualne przybycie.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 8. Grudzień 2017 - 11:27; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 8. Grudzień 2017 - 11:30; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka