Rok Sienkiewicza na Wydziale Filologicznym UG

Studentki Filologii Polskiej i Teatrologii

na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego

zapraszają na dwa wydarzenia: spektakl i sympozujum naukowe,

organizowane w ramach projektu

Wokół Sienkiewicza.

Pierwsze z nich - spektakl Pana Sienkiewicza droga do Ameryki - będzie miało charakter artystyczny, natomiast drugie - sympozjum Sienkiewicz (nie)znany - pozwoli stworzyć przestrzeń do rozwijania wiedzy o polskim nobliście, badań naukowych i dyskusji na temat jego twórczości.
Projekt Wokół Sienkiewicza powstał z chęci połączenia literatury i teatru, a także połączenia sztuki i dyskusji naukowej. Jest on inicjatywą studencką, która ma bawić (spektakl) i kształcić (sympozjum), a także powinna zintegrować środowisko, tj. dać możliwość wspólnej dyskusji znanych badaczy uniwersyteckich z młodymi adeptami nauk humanistycznych oraz rozwijania pasji i zainteresowań.
Spektakl stworzony jest od początku do końca przez studentów, począwszy od napisania scenariusza (Balbina Hoppe), przez koordynację projektu (Sara Gosk), wreszcie po samą realizację (studenci UG). Sympozjum, także organizowane przez studentów będzie okazją do refleksji i rozmowy o pierwszym polskim nobliście. Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w sympozjum.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia Wokół Sienkiewicza:

28 listopada 2016 r. (Sala Teatralna Budynku Neofilologii UG, godzina 18:30) :
SPEKTAKL Pana Sienkiewicza droga do Ameryki [scenariusz powstały w oparciu o Listy z podróży do Ameryki Henryka Sienkiewicza ma na celu ukazać mało znany obszar twórczości autora Trylogii]
  • przedstawienie wzbogacone będzie o muzykę na żywo
29 listopada 2016 r. (Aula 1.45, Wydział Filologiczny UG, 10.00) :

Serdecznie zapraszamy,
Balbina Hoppe i Sara Gosk

Data publikacji: środa, 9. Listopad 2016 - 09:55; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 24. Listopad 2016 - 14:13; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka