Cykl wykładów Kaszubskie pytania

W poniedziałek 7 listopada 2016 w ramach cyklu otwartych wykładów

„Kaszëbsczé pëtania. Kaszubskie pytania”

organizowanych przez Centrum Języka i Kultury Kaszubskiej,
odbędzie się klejny wykład, który wygłosi

prof. dr  hab. Józef Borzyszkowski.

Wykład zatytułowany jest Dzieje Pomorza od XIX wieku.

Cykl 10 wykładów w całości całości dotyczyć będzie spraw kaszubskich w rożnych dziedzinach nauk uniwersyteckich: historia, socjologia, antropologia, etnografia, literaturoznawstwo, językoznawstwo, translatoryka, dydaktyka, muzykologia.
Unikatową cechą wykładu jest „zmienna” osoba wykładowcy, bo o wygłoszenie wykładu poproszeni zostali specjaliści-kaszubolodzy najlepsi w swoich dziedzinach, najczęściej Kaszubi, najczęściej członkowie Instytutu Kaszubskiego!
Wykłady odbywać się będą w każdy poniedziałek od godz. 16.45 do 19.15 na Wydziale Filologicznym, ul. Wita Stwosza 55 (budynek Wydziałów Filologicznego i Historycznego).

Data publikacji: niedziela, 9. Październik 2016 - 23:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 3. Listopad 2016 - 08:06; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka