Moje studia dla planety #studiadlaplanety. Werdykt jury

Drodzy Uczestnicy Konkursu Moje studia dla planety #studiadlaplanety

gratulujemy wszystkim odwagi, pomysłowości, talentu oraz tego, że zechcieliście podzielić się Waszymi przemyśleniami, doświadczeniem, niejednoznacznymi uczuciami, studiami i nauką, Waszym życiem w duchu troski o planetę oraz dbałością o dobre, zrównoważone i pełne satysfakcji bycie tu na Ziemi, z instagramową i fejsbuową społecznością Uniwersytetu Gdańskiego, a w szczególności Wydziału Filologicznego UG #nafilologicznym

Jesteśmy pewni, że Wasze obecne i przyszłe studia na Uniwersytecie Gdańskim, zwłaszcza studia humanistyczne, na wielu płaszczyznach wpisują w idee zrównoważonego rozwoju i dziękujemy, że mogliśmy poznać Wasze osobiste praktyki związane z troską o planetę, świadome życie w stylu less waste i minimalizmu oraz w głębokim szacunku dla ludzi, zwierząt i roślin, czego doskonałym świadectwem są Wasze znakomite nagrodzone felietony reporterskie i fotografie/kolaże, którym chcielibyśmy przypisać motto z felietonu najmłodszej Laureatki, Zofii Panek:

Sztuką jest: bycie przechodniem, znalezienie pomysłu na coś, na co ktoś inny już stracił nadzieję. To jest sztuka, która jest dla planety.

z

Jury konkursu Moje studia dla planety #studiadlaplanety w składzie dr hab. Izabela Morska, prof. UG, pisarka i wykładowczyni w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym, autorka podręcznika twórczego pisania i bestsellerowej powieści Znikanie, nominowana do wielu prestiżowych nagród literackich m.in.: Angelus, Nike i Pomorska Nagroda Literacka Wiatr od Morza; dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju, politolog, europeistka, specjalistka z zakresu polityki klimatyczno-energetycznej; dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, prodziekan ds. Kształcenia i Współpracy z Otoczeniem Wydziału Filologicznego UG, romanistka, językoznawczyni, specjalistka od języka dyskursu parlamentarnego; dr Anna Malcer-Zakrzacka, badaczka literatury non-fiction, specjalistka ds. promocji na Wydziale Filologicznym UG, redaktor strony internetowej i social mediów, postanowiło przyznać 4 nagrody:

W kategorii 1 LICEALIŚCI: na post ze zdjęciem jedną pierwszą nagrodę:

I nagroda – Zofia Panek, uczennica V LO w Gdańsku, za felieton reporterski Martwa natura może jeszcze nie musi być martwa

Nagroda: konsultacja literacka z prof. Izabelą Morską, kolacja w Olivia Garden ufundowana przez restaurację Olivia Star Top Sp. z o.o., nagrody ufundowane przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG

Kategoria 2 STUDENCI i DOKTORANCI: na felieton reporterski ze zdjęciem 3 nagrody:

I nagroda: Anita Badyniak

Nagroda: konsultacja literacka z prof. Izabelą Morską, kolacja w Olivia Garden ufundowana przez restaurację Olivia Star Top Sp. z o.o., nagrody ufundowane przez Wydział Filologiczny UG

II nagroda: Michalina B. Hładun za UPCYCLING

Nagroda: dwuosobowe zaproszenie na pizzę na tarasie widokowym 34. piętro Olivia Star, książki reporterskie i beletrystyczne ufundowane przez Wydział Filologiczny UG

III nagroda: Patrycja Błaszkowska za W toni myśli

Wszystkim Laureatom konkursu Moje studia dla planety serdecznie gratulujemy, życząc samych jasnych stron studiowania oraz literackiego flow!

Wasze felietony zostały opublikowane i promowane na profilu instagramowym Wydziału Filologicznego @filologicznyug i na wydziałowym FB.
Nagrodzone teksty można przeczytać w linkach klikając w nazwisko Laureatki lub Laureata oraz na Instagramie @filologicznyug. W galerii poniżej można obejrzeć ilustracje do nagrodzonych felietonów.

Jury konkursu Twoje studia dla planety Wydziału Filologicznego i Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG serdecznie zaprasza na uroczyste wręczenie nagród,  które odbędzie się we wtorek 28.06.2022 o godz. 11.30 w Centrum Zrównoważonego Rozwoju (Wydział Chemii UG, ul. Wita Stwosza 63, pok. F302).

W celu umówienia się na konsultację literacką z prof. Izabelą Morską prosimy pisać bezpośrednio na adres e-mail: izabela.morska@ug.edu.pl

Fundatorem nagród w Olivia Garden i w Restauracji Olivka na tarasie widokowym 32. piętra Olivia Star jest nasz parter Olivia Star Top Sp. z o.o. Dziękujemy!

Organizator konkursu: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 51

Partner: Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG

Patronat:

• prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego
  • dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy, prof. UG, Dziekan Wydziału Filologicznego UG

Inspiracja: https://malekroki.eu/ #malekroki po raz drugi dziękujemy za inspirację!

Opracowanie i koncepcja dr Anna Malcer-Zakrzacka

Data publikacji: środa, 22. Czerwiec 2022 - 13:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 23. Czerwiec 2022 - 10:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka