„Amplify – uczyń przyszłość Europy swoją” - zaproszenie dla studentów na spotkanie warsztatowe w Nadbałtyckim Centrum Kultury

W imieniu Nadbałtyckiego Centrum Kultury, partnera Wydziału Filologicznego, zapraszamy studentów Wydziału Filologiczngo UG do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 9 maja w godz.2.00-14.30 w Ratuszu Staromiejskim, ul. Korzenna 33/35. Spotkanie będzie miało nieformalny, warsztatowy charakter. W jego trakcie pragniemy porozmawiać o roli edukacji kulturalnej w budowaniu inkluzywnej i otwartej kultury w Polsce i innych krajach Europy. Chętnie poznamy opinie studentów i być może uda nam się wspólnie zaadresować najważniejsze problemy i potencjały tego obszaru.

W spotkaniu udział wezmą m.in. Zofia Lisiecka, prezeska Fundacji Edukacyjnej ODITK oraz dr Małgorzata Karczmarzyk, artystka i adiunkt w Instytucie Pedagogiki UG. Poprzez livestream zapoznamy się też z krótkimi wypowiedziami naszych partnerów z Europy. Jesteśmy ciekawi opinii studentów i studentek, ich pomysłów na kreatywne działania w obszarze kultury i edukacji. Mamy też nadzieję, że spotkanie będzie dobrą okazją nawiązania współpracy między samymi studentami – w zacieśnianiu więzi i luźnej wymianie myśli na pewno pomoże wspólny lunch, na jaki zaprosimy grupę.

Wydarzenie związane jest z kulminacją trwającego kilka miesięcy projektu „Amplify – uczyń przyszłość Europy swoją”, w ramach którego praktycy kultury z 12 krajów UE wypracowali szereg rekomendacji dla unijnych polityków. Rekomendacje dotyczą usprawnienia działania europejskiego obiegu kultury ze szczególnym uwzględnieniem roli grup niedostatecznie reprezentowanych.

Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Dnia Europy, którego program transmitowany będzie tego dnia w godzinach 10.00-15.00 jako livestream na stronie europeday.eu.

Data publikacji: czwartek, 5. Maj 2022 - 11:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 5. Maj 2022 - 11:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka