fbpx Warsztaty i spotkania "Twarzą w twarz z pracodawcą" - dzień biznesu dla studentów Filologicznego UG w partnerstwie z O4 Coworking Olivia Business Centre | Wydział Filologiczny

23 maja 2022 na w sali konferencyjnej na 34. piętrze Olivia Star odbył się pierwszy dzień warsztatów i spotkań w projekcie "Dzień biznesu na Filologicznym. Twarzą w twarz z pracodawcą". Projekt jest szansą dla studentów Wydziału Filologicznego do postawienia pierwszych kroków na rynku pracy i zetknięcia się z najbliższym nam otoczeniem gospodarczym, środowiskiem biznesowym Olivia Business Centre. Projekt stworzony jest dla studentów Filologicznego UG w partnerstwie z O4 Coworking. Osoby znające dobrze języki obce, otwarte na nowe wyzwania i pracę marzeń przeszły szkolenia z autoprezentacji i tworzenia CV, które należy personalizować z myślą o konkretnym pracodawcy.

26 maja odbył się  drugi etap projektu - spotkania z pracodawcami w formule speed dating, które zostały zostały przygotowane specjalnie dla odważnych studentów naszego Wydziału, chcących postawić swoje pierwsze kroki na rynku pracy, sprawdzić i rozwinąć kompetencje pod kątem przyszłego pracodawcy. Na czym to polega projekt "Twarzą w twarz z pracodawcą"? Warsztaty i spotkania mają charakter konkursowy. Studenci zgłaszają swój udział w projekcie, a do drugiego etapu konkursu do rozmów z firmami rezydującymi w OBL wybrane zostają osoby, których kompetencje najlepiej wpisują się w profil firm, które zgłosiły się do projektu i nauczyły najwięcej podczas warsztatów z autoprezentacji.

• Szkolenia poprowadziły: Marta Moksa, managing director O4 Coworking oraz doradczynie zawodowe z Centrum Rozwoju Talentów
  • Naszym partnerem w wprowadzaniu studentów Wydziału Filologicznego w świat biznesu jest O4 Coworking Olivia Business Centre - organizatorką wydarzenia Martyna Czarnobaj- Borowska
  • Organizatorkami z ramienia Wydziału Filologicznego są: dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, prodziekan ds. Kształcenia i Współpracy z Otoczeniem Zewnętrznym oraz dr Anna Malcer-Zakrzacka, specjalistka ds. promocji na Wydziale Filologicznym UG
  • Patronat nad projektem Dzień Biznesu na Filologicznym. Twarzą w twarz z pracodawcą objął  i nasz projekt dofinansował Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Piotr Stepnowski

Harmonogram działań:

23 maja (PONIEDZIAŁEK) w godz. 9.00 – 17.00 –  szkolenia z ekspertami i specjalistami naszego partnera O4 Coworking Olivia Business Centre. Szkolenia pomagają w przygotowaniu do rozmów rekrutacyjnych, studenci dowiadują się jak napisać dobrze CV w oraz uczą się, jak się zaprezentować czy wręcz oczarować rekrutera swoimi kompetencjami zarówno twardymi – znajomością języków obcych czy realiów kulturowych, jak i miękkimi - komunikatywność i umiejętność pracy w zespole. Szkolenia prowadzone są przez ekspertki z Centrum Rozwoju Talentów.
Wśród osób biorących udział w szkoleniu wybrane osoby przechodzą do kolejnego etapu.

24 maja (WTOREK) –  studenci otrzymują informację, o przejściu do etapu głównego projektu warsztatów i spotkań w formule speed dating z pracodawcami rezydującymi w Olivia Business Center.

26 maja (CZWARTEK) –  studenci biorą udział w speed datingu i mają okazję spotkać się w O4 Coworking w Olivia Business Center z pracodawcami, którym prezentują swoje umiejętności zdobyte podczas studiów i odbytych szkoleń. Jest to niewątpliwa okazja, aby przedstawić siebie oraz zdobyć kontakty, które mogą pomogą im znaleźć pracę marzeń.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie "Dzień Biznesu na Filologicznym. Twarzą w twarz z pracodawcą"?

• udoskonalisz swoje umiejętności – podejmiesz nowe wyzwanie w środowisku biznesowym
  • nawiążesz relacje – poznasz praktyków biznesu, managerów dużych korporacji, środowisko start-upów, przedsiębiorców
  • uzyskasz informację zwrotną na temat swoich możliwości i nowych kierunków kształcenia, a eksperci podzielą się z Tobą praktycznymi wskazówkami
  • poznasz środowisko biznesowe – zobaczysz rozmaite środowiska pracy od dużych korporacji funkcjonujących w Olivia Business Centre przez mikrobiznesy stacjonujące w coworkingu.

Dodatkowe informacje:

Fotoreportaż z pierwszego dnia warsztatów:

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
czwartek, 26 maja 2022 roku, 14:22