Kurs dla studentów wolontariuszy chcących uczyć języka polskiego uchodźców z Ukrainy

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego w porozumieniu z Akademickim Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców przygotuje studentów wolontariuszy do pomocy uchodźcom w nauce języka polskiego.

Prof. dr hab. Aneta Lewińska z Instytutu Filologii Polskiej zaprasza wszystkich chętnych studentów i doktorantów na intensywny kurs/warsztat nauki języka polskiego jako obcego.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28.02.2022 o godzinie 19.00 w aplikacji MS Teams.

Podczas 4 spotkań online prof. Aneta Lewińska przedstawi podstawy nauczania języka polskiego jako obcego, zaprezentuje podręczniki i inne pomoce dydaktyczne.
Przy wsparciu władz dziekańskich prof. Lewińska zorganizuje grupę lektorów, pomoże ustalić potrzeby ewentualnych uczestników kursów, pomoże w doborze podręczników.

Link do spotkania, na które zapraszamy wszystkich chętnych studentów poniżej:

1. Link do formularza rejestracyjnego

2. Link do spotkania w MS Teams

Data publikacji: piątek, 25. luty 2022 - 13:41; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 2. Marzec 2022 - 08:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka