fbpx "Przez polonistykę do pisarstwa" - rozmowa z dr. Arturem Nowaczewskim w "CDN..." | Wydział Filologiczny

Zapraszamy do lektury wywiadu z naszym literaturoznawcą, poetą i pisarzem dr. Arturem Nowaczewskim z Instytutu Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym UG. Rozmowę zatytułowaną Przez polonistykę do pisarstwa dla czasopisma studenckiego "CDN..." przeprowadził Rafał Skowroński: https://cdn.ug.edu.pl/82806/przez-polonistyke-do-pisarstwa-rozmowa-z-doktorem-arturem-nowaczewskim/

Artur Nowaczewski, poeta (Commodore 64, Elegia dla Iana Curtisa, Kutabuk), pisarz (Dwa lata w Phenianie, Hostel Nomadów), literaturoznawca (Szlifbruki i flaneurzy, Konfesja i tradycja: szkice o poezji polskiej po 1989 roku) i nauczyciel akademicki w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

To pierwsza rozmowa z cyklu wywiadów z absolwentami Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt jest realizowany przez Rafała Skowrońskiego.

środa, 17 listopada 2021 roku, 13:52