Ukończenie studiów licencjackich przez studentów polonistyki z Chin

Na Wydziale Filologicznym odbyło się uroczyste wręczenie suplementów do dyplomu chińskim studentom studiów I stopnia filologii polskiej. Przyszłym licencjatom suplementy do dyplomu wręczył prorektor ds. innowacji i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym na Uniwersytecie Gdańskim, prof. dr hab. Krzysztof Bielawski oraz prodziekan ds. studenckich na Wydziale Filologicznym UG, dr Grzegorz Kotłowski. Do kontynuowania studiów na Wydziale Filologicznym zachęcała prodziekan ds. kształcenia i współpracy z otoczeniem na Wydziale Filologicznym dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG.

Grupa niezwykle sympatycznych studentów z Chin bardzo serdecznie dziękowała swoim nauczycielom z Instytutu Filologii Polskiej za ciekawe zajęcia w trudnym pandemicznym czasie.

Na zakończenie uroczystości przedstawili program artystyczny - w języku polskim zabrzmiały w ich wykonaniu przeboje 2 plus 1 Chodź pomaluj mój świat oraz Myslovitz I nawet kiedy będę sam. Studenci zaśpiewali także pożegnalną piosenkę po chińsku. Teraz wracają do swoich domów, żeby napisać prace licencjackie.

Naszym znakomitym studentom serdecznie gratulujemy i zapraszając do studiowania na UG, życzymy sukcesów w dalszej edukacji i w dalszym życiu.

Galeria zdjęć z uroczystości

Data publikacji: piątek, 25. Czerwiec 2021 - 14:06; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 25. Czerwiec 2021 - 15:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka