Nowa platforma do nauki dla germanistów na UG

Platforma do nauki języka niemieckiego deutsch.info współtworzona przez Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego UG zostanie zaprezentowana 16 czerwca 2021 na Uniwersytecie Gdańskim.

Przedstawiona będzie idea projektu, platformy, z naciskiem na kursy języka specjalistycznego (komputer/IT, hotelarstwo i gastronomia, opieka nad osobami starszymi i chorymi, zawody techniczne i rzemieślnicze), które obecnie są w końcowym etapie przygotowania. Warto dodać, że korzystanie z kursów i zamieszczone na platformie materiały dla nauczycieli są bezpłatne.

Oferta skierowana jest głównie do nauczycieli, którzy uczą języka niemieckiego branżowego, ale nie tylko. Poszczególne elementy kursów można wykorzystać także podczas nauki języka ogólnego. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia uczestnictwa w spotkaniu.

• Spotkanie live: 16 czerwca 2021 (środa), godz. 11.00, budynek Neofilologii Wydziału Filologicznego UG, ul. Wita Stwosza 51.
  • Spotkanie online: 21 czerwca 2021 (poniedziałek), godz. 11.00.

Osoby zainteresowane zapraszamy do zgłoszenia chęci udziału do 7 czerwca 2021 na adres: monika.szafranska@ug.edu.pl, dariusz.pakalski@ug.edu.pl.

flaga Niemiec

oprac. Ewa K. Cichocka / Zespół Prasowy UG

Data publikacji: czwartek, 27. Maj 2021 - 14:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 27. Maj 2021 - 14:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka