Jutrzejsze spotkanie teatralne ZA KULISAMI - ODWOŁANE

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zaprasza na kolejną odsłonę cyklu ZA KULISAMI. Tym razem spotkamy się z Mirosławem Niebodajewem i Moniką Bieszke z Działu technicznego Teatru Muzycznego w Gdyni.

Z naszymi gośćmi porozmawiamy między innymi o tym, jak wygląda proces pracy nad musicalem z perspektywy ekipy technicznej i na czym polega produkcja spektaklu. Zapytamy o najbardziej nietypowe rekwizyty, nieprzewidziane sytuacje podczas teatralnego wieczoru, a także o różnice między pracą w teatrze muzycznym a zadaniami, z jakimi mierzy się analogiczny dział teatru dramatycznego. Ponadto spróbujemy dowiedzieć się, jak długo trwają przygotowania do premiery i jaki tytuł wymagał największego nakładu pracy.

W drugiej części spotkania zaplanowaliśmy pytania od publiczności.

Startujemy 12 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18.30.

fotografia: Przemysław Burda

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem Microsoft Teams. Prowadzenie: Sylwia Firańska (studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej) oraz Kamil Grabarczyk (student III roku Wiedzy o teatrze).

Poniżej link do wydarzenia:

Zapraszamy serdecznie!

Mirosław Niebodajew – kierownik Działu Technicznego Teatru Muzycznego w Gdyni, z którym związany jest od ponad 30 lat. Trzewia machiny technicznej nie mają przed nim sekretów – pracował jako montażysta, brygadzista, następnie mistrz i kierownik sceny. Koordynuje produkcję i oprawę techniczną każdego gdyńskiego musicalu.

Monika Bieszke – producentka Teatru Muzycznego w Gdyni, wieloletnia pracownica Działu Technicznego. Jej zajęcie i pasja to planowanie niebanalnych rozwiązań scenicznych i... robienie rozmaitych zakupów. Dba o urzeczywistnienie na teatralnych deskach każdej reżyserskiej koncepcji.

Data publikacji: czwartek, 8. Kwiecień 2021 - 08:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 12. Kwiecień 2021 - 11:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka